Analist: Kazanan Bir Portföy İçin En İyi 6 Altcoin Bunlar!

Tanınmış bir kripto analisti olan Jonathan Fiorenza, bir altcoin sezonunda yatırım yapılabilecek en iyi altcoin’ler hakkındaki görüşlerini paylaştı. Jonathan’a göre, kripto paralar yüksek riskli veya orta riskli gruplara ayrılabilir ve piyasa katılımcıları kazanan bir portföy oluşturmak için buna göre seçim yapabilir. Analistin seçimlerini ve portföylere göre fiyat hedeflerini okuyucularımız için hazırladık.

Analistin orta riskli altcoin portföyü

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere piyasa, henüz yönünü tam olarak belirleyebilmiş değil. Bu sisli ortamda bir portföy oluşturmak da uzmanlık gerektiriyor. Analist, yardımcı olmak adına, orta riskli portföyler için aşağıdaki altcoin’leri öneriyor.

  1. Cardano (ADA): Fiorenza, haftalık çıkışı görüyor ve Cardano’da %100-140’lık bir büyüme öngörüyor. Analistin ADA için hedef fiyatı 0,80 dolar.
  2. Avalanche (AVAX): Fiorenza ayrıca AVAX’ın dibe vuran bölgede olduğuna ve %50’lik olası küçük bir büyümenin beklenebileceğine inanıyor. Bu doğrultuda altcoin için hedef fiyatı olarak 35 doları belirliyor.
  3. Polygon (MATIC): Analist, MATIC’in biraz yüksek olduğunu düşünüyor ve onu 1 doların yakınında satın almayı öneriyor.

Yüksek riskli altcoin portföyü

Risk getiri oranı genellikle doğrusaldır. Bu yüzden daha yüksek getiri elde etmek isteyenler için analist, yüksek riskli bir portföy oluşturuyor. Bu kapsamda aşağıdaki altcoin’leri sepete atmayı öneriyor:

  1. Phantom (FTM): Fiorenza’ya göre Phantom için iyi bir giriş noktası 40-45 sent ve hedef fiyatı 1,10-1,30 dolar. Bu 3X gibi oldukça yüksek bir getiri oranına tekabül ediyor.
  2. Solana (SOL): Analist, Solana’nın patlamaya çok yakın olduğunu ve 55-65 dolarlık bir hedef fiyat gördüğünü söylüyor. SOL mevcut durumda yaklaşık 21 dolardan işlem görüyor. Bu da analistin 2,5X bir ralli öngördüğü anlamına geliyor.
  3. THORChain (RUNE): Fiorenza, THORChain’in mükemmel bir uzun vadeli yatırım olduğunu iddia ediyor ve 3,50 doar hedef fiyatla %200 büyüme öngörüyor.

Kripto için mükemmel bir satın alma stratejisi

Jonathan Fiorenza’nın tavsiyesi, her portföy için bir liste oluşturmak ve onları nerede bulacağınızı bilmek için tokenleri kategorilere ayırmak. Ayrıca, satın alma bölgelerine ulaşmayan herhangi bir kripto para almamayı, onları kategorilere ayırmayı ve bölgede mükemmel olanı almayı öneriyor. Analist, iyi bir portföyün önemini ve bir token bir günde %100 yükseldiğinde geri alınması değil satılması gerektiğini vurguluyor.

Altcoin yatırımının yüksek derecede risk taşıdığını ve piyasanın kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını gerektirdiğini not etmek önemli. Jonathan’ın belirttiği gibi, bağımsız araştırma yapmak ve kişinin finansal kapasitesinin ötesinde yatırım yapmaktan kaçınmak, herhangi bir yatırımın kritik yönlerini oluşturuyor.

Makaledeki seçimler ve tavsiyeler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir