Bilimsel ve Astrolojik Anlamda Güneş ve Ay Tutulması Arasındaki Fark Nedir?

İlk Olarak Bazı Temel Bilgiler
Tutulmalar her zaman yeni ay ve dolunaylarla çakışan, sırasıyla Güneş ve Ay tutulmaları olarak çiftler halinde gelir. Aynı eksende birleştirilmiş bir işaret ailesinde görünürler. Başka bir deyişle, tutulma aileleri burç çarkında birbirinin tam tersi (altı ay arayla) bulunan burç çiftleri halinde gelir.
Doğum haritanızda tutulmanın matematiksel derecesine karşılık gelen gezegenleriniz varsa tutulma haberini dramatik bir şekilde not edeceksiniz. Bir tutulmanın, yüksek bir matematiksel dereceden başlayıp geriye doğru erken derecelere kadar geriye doğru çalıştığını göreceksiniz. Çoğu insan bir burç ailesindeki her tutulmayı hissetmez, sadece doğum haritasındaki gezegenlere, Güneş’e, Ay’a veya yükselene dokunanları hisseder. Tutulmalar güçlüdür, dolayısıyla hepsini hissetmeniz gerekmez. Derecelerin rastgeleliği, çok sayıda insanın bir noktada onları doğum haritasında hissetmesini sağlar.
Bir burç ailesi, bitene kadar 18 ila 24 ay boyunca her beş buçuk ayda bir, yeni aylar ve dolunaylarla çakışan çiftler halinde ortaya çıkmaya devam edecek. O noktada, dönüşümünüz tamamlanmış olacak. Bir burç ailesi bittiğinde, yaklaşık yedi veya sekiz yıl geri dönmeyecek.

Bilimsel ve Astrolojik Anlamda Güneş ve Ay Tutulması Arasındaki Fark Nedir?
Ay, Güneş ile dünya arasına girerek Güneş’in ışığını kestiğinde güneş tutulması meydana gelir. Ay’ın Güneş’i örttüğü “tutulma” kelimesini kullandığımızda genellikle aklımıza gelen şey budur.
Ay tutulması, Dünya’nın Ay ile Güneş arasına girerek Güneş’ten gelen ışığı Ay’dan kesmesiyle meydana gelir. Ay sadece Güneş’in ışığını yansıttığı için kendi ışığı yoktur. Burada ay temelde kaybolur. Bir ay tutulması her zaman bir dolunaydır ve genellikle sonları veya doruk noktalarını işaretler.
Herhangi bir tutulma göklerde önemli bir olaydır. Gerçekte, bir Güneş tutulması gerçekten steroid kullanan bir yeni aydır ve bir ay tutulması steroid kullanan bir dolunaydır – üç yeni ay veya dolunayın gücüne sahiptirler.
Kaynak:Susan Miller

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir