İETT’den kepçeyle parçalanan metrobüs açıklaması: 2007-2008’de alınan hurda araçlar

Sosyal medyada dün, bazı metrobüs araçlarının iş makinesiyle parçalanmasına ilişkin görüntü “İşte yeni alınmış metrobüsleri böyle parçaladılar… Memleketi, bunca kazanımları böyle yıkmaya ve parçalamaya geliyorlar…” gibi yorumlarla paylaşıldı.

İETT ise görüntülerin “2007 ve 2008 yılında Hollanda’dan alınan, verimsizliği ve ekonomik ömrünü tamamlaması sebebiyle hurdaya ayrılan, yedek parçası bulunmayan ve üretici firması da iflas etmiş olan eski metrobüs araçlarına” ait olduğunu açıkladı.

İETT’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklama şöyle: ““Bugün bazı sosyal medya hesaplarında, eski metrobüs araçlarının ‘Makine Kimya Endüstrisi’ tarafından taşınma öncesi parçalara ayrılma görüntüleri, İETT’nin metrobüs araçlarını parçaladığı iddiasıyla haberleştirilmiştir.

Söz konusu görüntü; 2007 ve 2008 yılında Hollanda’dan alınan, verimsizliği ve ekonomik ömrünü tamamlaması sebebiyle hurdaya ayrılan, yedek parçası bulunmayan ve üretici firması da iflas etmiş olan eski metrobüs araçlarının ‘Makine Kimya Endüstrisi’ tarafından taşınma öncesi parçalara ayrılma görüntüsüdür. Kurumumuz, yerli üretim olan güçlü ve konforlu metrobüs araçlarını şehrimize kazandırmaya devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine arz ederiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir