İlknur’un katili ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde çalışan, yeni evli İlknur Gökay Tuncel, 4 Kasım 2021’de, akşam işten çıktıktan sonra Fatih Caddesi’nde, kendisini 4 yıldır takip eden Selçuk Gezici’nin bıçaklı saldırısına uğradı.

Tuncel’i vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayan Gezici, kendisini de yaraladı. Lüleburgaz Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan İlknur Gökay Tuncel hayatını kaybetti, Selçuk Gezici ise tedavisinin ardından tutuklandı.

‘AYRILIRSAN SENİ VE AİLENİ ÖLDÜRÜRÜM’ DEMİŞ

Selçuk Gezici hakkında Kırklareli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde ‘Tasarlayarak kasten öldürmek’ suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Gezici, bugün karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Selçuk Gezici, adliyeye jandarmanın geniş güvenlik önlemleri altında getirildi.

Duruşmada İlknur Gökay Tuncel’in babası Recep Gökay ve kız kardeşi Nesrin Karataş salonda hazır bulundu. Annesi Nevin Mıdık, kardeşi Özgür Gökay ise Lüleburgaz Adliyesi’nden SEGBİS ile bağlandı. Duruşmaya ayrıca Kırklareli ve İstanbul ile Lüleburgaz ve Babaeski ilçelerinden de avukatlar, Lüleburgaz Belediyesi çalışanları, kadın sivil toplum örgütleri katıldı.

Kalabalık nedeniyle salona sınırlı sayıda katılımcının alınmasıyla başlayan duruşmada hakim SEGBİS ile bağlanan İlknur Gökay Tuncel’in kardeşi Özgür Gökay’ı dinledi. Gökay, ablasının planlı öldürüldüğünü belirterek, “Sanık ablamı öldüreceğini önceden söylemiş. Her şeyi planlamış ve kardeşimi bu şekilde öldürdü. Kendisinin iki kez ağırlaştırılmış müebbet cezası cezalandırılmasını talep ediyorum” dedi.

‘KIZIM ÖLDÜRÜLMEYİ HAK ETMEDİ’

Duruşmaya SEGBİS ile bağlanan Nevin Mıdık ağlayarak şunları söyledi:

– Benim kızım böyle öldürülmeyi hiç hak etmedi. Benim kızım sürekli tehdit altında korkarak yaşıyordu. Bana son zamanlarda aldığı tehditleri anlattı. Dışarıya markete gitmeye bile korkuyordu. Sürekli takip ediliyordu. Zorla bu ilişkiye zorlanmıştı. ‘Ayrılırsan seni öldürürüm’ diye sanık tarafından sürekli tehdit ediliyordu. Sanık bu cinayeti planlayarak işlemiş.

– Önceki ifadesinde kızımı nasıl öldürdüğünü anlatmış. İfadesinde kızımı takip ettiğini, arkasından yanaşıp önce diz çökmesini istediğini, daha sonra bıçakla ensesine vurarak kalbini bıçakla parçaladığını söylemiş. Ben sanığın ağırlaştırılmış müebbet cezasıyla cezalandırılmasını istiyorum.

Ailenin avukatları da Selçuk Gezici’nin planlayıp tasarlayarak cinayeti işlediğini savunarak ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılmasını talep etti.

Sanık Selçuk Gezici, İlknur Gökay Tuncel’i öldürmek istemediğini, çok pişman olduğunu söyledi. İlknur Gökay Tuncel ile 9 yıldır ilişkileri olduğunu ileri süren Gezici, “Ben İlknur’u planlayarak öldürmedim. Ben eve giderken tesadüf olarak ona rastladım ve bana hakaret etmeye başladı. Daha sonra durup 20 saniye düşündüm ve bıçakladım. Benim amacım öldürmek değildi. Öyle olduğu için çok pişmanım. Keşke öyle olmasaydı” ifadelerini kullandı.

Aranın ardından mahkeme heyeti, Selçuk Gezici’yi, haksız tahrik indirimi uygulamadan ‘Tasarlayarak kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir