Menderes Belediyesi Başkan V. Erkan Özkan: Bir gün değil her gün yanlarındayız

8 Mart dünya emekçi kadınlar günü dolayısıyla Menderes Belediyesi Başkan V. Erkan Özkan kadın çalışma arkadaşlarını ve deprem mağdurları için kurulan yardım toplama merkezlerinde ki gönüllü kadın vatandaşları çalışma ortamlarında ziyaret ederek günün anısına karanfil vererek bu anlamlı günlerini kutladı.

8 Martı bu yıl daha bir buruk kutluyoruz

Özkan, “6 Martta Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen iki büyük depremin acısı hala dinmemişken, bu anlamlı günü içimiz buruk bir şekilde kutluyoruz.  Deprem bölgelerindeki yaralarımızı sarmak için canla başla çalışan mücadele veren gece gündüz demeden sahada olan, meslek profesyonellerine ve gönüllü kadın vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyor onlarında 8 Mart dünya emekçi kadınlar gününü kutluyorum. Deprem bölgelerinde ki kadınlarımızın yaralarını sarmak için tüm imkan ve olanaklarımızı ilk günden buyana devam ettiriyoruz. Çabamız ve amacımız bir nebze olsun deprem mağduru tüm vatandaşlarımızı bilhassa kadın ve çocuklarımızın yüzünü güldürebilmek o acı dakikaları unutturabilmektir” dedi.

Özkan konuşmalarına şu şekilde devam etti;

Maalesef ülkemizde son yıllarda daha çok kendini gösteren bir eğilimle kadına yönelik şiddet haberlerine tanıklık etmekteyiz. Türkiye’nin 100. yılına doğru giderken bu imaj asla bize yakışmamakta. Bir ülke, özellikle bizim gibi her anlamda faklı zenginlikleri olan, kurtuluş savaşı gibi birçok zorlu savaşı kadınlarının desteği sayesinde kazanmış bir millet olarak her türlü kadına şiddet olayları ülkemizin gelecek ve aydınlık yüzyılına yakışmıyor. Biz Menderes Belediyesi olarak eşitlikçi bir anlayışı benimsiyor, kadın çalışma arkadaşlarımız ile omuz omuza ortak akıl eşliğinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Menderes kadın dayanışma merkezi

Menderes Belediyesi Kadın dayanışma merkezi ile de ilgili bilgi veren Özkan “ kadınlarımızın her anlamda yanlarındayız. Kadın dayanışma merkezimizin kapıları tüm kadınlarımıza özellikle şiddet mağduru kadınlarımıza sonuna kadar açıktır” ifadelerine yer verdi. Kadın dayanışma merkezinde psikolojik ve hukuksal destek verdiklerini söyleyen Özkan; “ihtiyaç halinde belediyenin tüm imkanları ile kadınlarımız ve şiddet mağduru kadınlarımızın yanlarındayız” dedi.

Özkan son olarak “Yaşamın her alanında olan üreten, çabalayan hayatımıza farklı değerler katan, eşitlik ve özgürlük mücadelesi veren tüm kadınlarımızın 8 Mart dünya emekçi kadınlar gününü kutluyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*