Zipmex Zor Günler Geçirmeye Devam Ediyor

Tayland kripto borsası Zipmex’in 100 milyon dolarlık risk sermayesi satın alımı, yatırımcının 1,25 milyon dolarlık ödemeyi kaçırmasının ardından tehlikeye girdi. 

Zor durumdaki kripto borsası Zipmex’i kurtarma planı, şirketin 100 milyon dolarlık risk sermayesi satın alımı kapsamında alması gereken son ödemeyi alamamasının ardından zora girdi.

1,25 Milyon Dolarlık Ödeme Gecikti

Bloomberg News tarafından paylaşılan rapora göre, işletme sermayesini finanse etmek için 1,25 milyon dolarlık ödemenin 23 Mart’ta yapılması gerekiyordu. Zipmex mektupta, Zipmex Technology Co. adlı bir birim için tasfiye işlemlerini başlatmak zorunda kalacağını ve parayı alamazsa bu bölümün maaş bordrosunu askıya alacağını söyledi.

Zipmex, Thoresen Thai Agencies Pcl’nin bir iştiraki olan V Ventures tarafından yaklaşık 100 milyon dolar karşılığında satın alınacağını duyurmuştu. Zipmex bu zamana kadar üç ayrı zamanda fon aldığını belirtti. Asya kripto borsası, bu hamleyle birlikte geçen yıl yaşanan ayı piyasasının kurbanı olduktan sonra yeniden yapılandırılıyor.

Mektuba göre, Zipmex’in Tayland, Singapur ve Endonezya’daki kolları şimdilik maaşları ödemek için gereken nakde sahip. Zipmex, son ödemenin ne zaman ve yapılıp yapılmayacağı konusunda nihai bir bilgi almadığını ve sonraki adımlar konusunda danışmanlarıyla birlikte çalıştığını söyledi.

Grup İcra Kurulu Başkanı Marcus Lim, Zimpex’in gizliliğe bağlı olduğu için konu ile ilgili yorum yapmayı reddettiğin söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*