Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Seçil Erzan Açıklaması: “Futbolcular ve Banka Yöneticileri İçin Soruşturma Sürüyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dubai dönüşü uçakta gazetecilere açıklamada bulundu. Erdoğan, son günlerde Türkiye’nin gündemindeki Seçil Ertan’ olaylıyla ilgili; “Tüm aktörler soruşturuluyor. Kısa zaman mahkeme kararını verecektir.” ifadelerini kullandı.

Bir bankada şube müdür olan Seçil Erzan, aralarında birçok ünlü futbolcunun da bulunduğu yüzlerce kişiyi yüksek faiz vaadiyle kandırarak dolandırmıştı.

Konunun yargıda olduğunu söyleyen Erdoğan; “Vatandaşlarımızın kolay para vaadiyle, kısa zamanda yüksek kar sunan dolandırıcıların türlü tuzaklarına düşmemelidir. Devlet tabii ki bunların peşindedir ve oyunları bozmaktadır. Ancak bu illegal fon vaatlerine, yasal olmayan yollarla elde edileceği söylenen karlara karşı halkımız çok dikkatli olmalıdır.” İfadelerini kullandı.

Olayın tüm aktörülerinin soruşturulduğunu belirten Erdoğan “Bu konularla ilgili kararlar inanıyorum ki yargı tarafından en ideal şekilde verilecektir. Buradan sakınma diye bir şey söz konusu değil. Bu olayda adı geçen şüphelilerle ilgili araştırmalar devam ediyor”

“Futbolcu arkadaşlarla ilgili de aynı şekilde süreç devam ediyor. Bankanın en üst düzey yöneticileri ile ilgili de şu anda bütün soruşturmalar devam ediyor. Öyle zannediyorum ki kısa zamanda burada da inşallah neticeleri alacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x