MSB, Suriye’nin kuzeyine hava harekâtı düzenlendiğini duyurdu

1 Ekim’den beri Irak’ın kuzeyine üç kez hava harekâtı yapan MSB,  bu akşam Suriye’nin kuzeyine yeni bir hava harekâtı düzenledi. 

Suriye’nin kuzeyine bir hava harekatı düzenlendiğini duyuran MSB, 15 hedefin vurulduğunu bildirdi.

MSB’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

TIKLAYIN – MSB, Irak’ın kuzeyine hava harekâtı yapıldığını duyurdu: 20 hedef vuruldu

“PKK/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek, Suriye Kuzeyi’nden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Suriye Kuzeyi’ndeki terörist hedeflerine 06 Ekim 2023 saat 22.00’da hava harekâtları icra edilmiş, icra edilen hava harekâtlarıyla içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen sözde karargah, barınak ve depolardan oluşan 15 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekât sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x