Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu bir süreliğine sahneden çekildi

Yüzyüzeyken Konuşuruz adlı rock grubunun bas gitaristi Can Tunaboylu’nun eski sevgilisi Aybike Çelik’e şiddet uyguladığı ortaya çıkmıştı. Aybike Çelik şiddeti gösteren fotoğrafları yayınlamış, Can Tunaboylu ise olayın yargıda olduğunu, şimdilik konuşmayacağını söylemişti.

“İLİŞKİMİZİ KARŞILIKLI OLARAK DURDURDUK”

Yaşananların ardından Yüzyüzeyken Konuşuruz grubundan da açıklama geldi. Grubun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kamuoyuna… Hepimizin malumu olduğu üzere, dün, bas gitaristimiz Can Tunaboylu ile ilgili ağır iddialarla karşı karşıya kaldık. Bu süre zarfında grup üyeleri olarak, sadece profesyonel değil, aynı zamanda duygusal olarak da derinden sarsıldık ve etkilendik. Sürecin hukuki boyutu devam ederken, bizlerin de doğruların ortaya çıkması ve adaletin sağlanması adına gereken desteği sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu sebeple, hukuki süreç devam ederken bas gitaristimiz Can Tunaboylu ile profesyonel ilişkimizi karşılıklı olarak durdurmuş bulunmaktayız.

“ACI VERİCİ VE YIPRATICI”

“Grubumuzun ve etrafındaki profesyonel ekibin, bu olaylarla ilişkilendirilmesi ve linç edilmesi, hepimiz için oldukça acı verici ve yıpratıcıdır. Tüm bu süre zarfında, özellikle kadına yönelik şiddetin karşısında durmak ve mağdurların yanında olmak elbette ki vazgeçilmezimizdir. Ancak bu yapılırken masum bireylerin zarar görmemesi adına dikkatli ve adil olunmasını rica ederiz.”

“Bir süre sahne almama kararı aldığımızı, olayların tüm gerçekliğiyle ortaya çıkmasını beklediğimizi bilgi ve anlayışınıza sunarız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x